Turun Seudun Pool ry

27.03.2020 JT

Morjens kaikille.


Vaikka kapujen enemmistö on äännestänyt liigan siirtämisen/jatkamisen puolesta niin jatko kyllä valitettavasti näyttää huonolta. Suomen hallitus saattaa sulkea kuppilat hetkeksi ja silloin tietysti jatkaminen on täysin mahdotonta.

Pocket ja Galaxie on jo sulkenyt ovet toistaiseksi, näin ollen meillä ei olisi edes mahdollisuuttakaan järjestää finaaleita.

TSPool:in hallitus tekee ensiviikolla päätökset kaudesta 19-20



Vanhemmat uutiset



TSPool logo TSPool logo

Runkosarja 2019-2020


Mestaruussarjan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Härkä27020173
2Galaxie6420155
3Pocket 16020137
4Proffa5520812
5Jaska 153201010
6Bar Koivu 15220128
7Moision Olkkari 12420317
8Basso12220218
I divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Par Rocks 4617125
2Härkä14617107
3Pocket X4617107
4GBilis4517107
5Poimari 1451798
6Aura III451789
7Raision Keilis4117710
8Jaska2401789
9Härkä V391789
10korona 13217314

II divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Männyn Profeetat5617143
2Basso 35117125
3Mr fox5017107
4Eku bilis441798
5Bar Koivu 2431798
6Empty Pockets431789
7Naapuri 2381789
8Cotton 3817710
9Satama13617611
10MysteryPocket2617215
III divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Taimon Krouvi5717143
2Moision olkkari35717134
3Proffa25317116
4Talli5117134
5Korona 24217710
6Härkä3401798
7Aura IV3717512
8Galaxie 33617710
9Härkä 43417512
10Satama II1717116

IV divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Höveli17419163
2IVP6419163
3Lindan Pojat5720146
4Poimari25319118
5Pocket Papat5119118
6Pirate4419910
7Höveli24419712
8Phoenix4319910
9Cotton II3919514
10Jaska 33819613
11Moision Olkkari 21819118

TSPool logo TSPool logo