Turun Seudun Pool ry

18.03.2019 JT

6.3.2019 hallituksen kokous

Niin taas on yksi runkosarja lopuillaan ja on valintojen aika. Viimeistään perjantaina tulen soittamaan runkosarjan kolmosille (3.) ja silloin olisi hyvä tietää kumman joukkueen 5.tai 6. joukkue valitsee pudotuspeliin vastustajaksi.
Samoin runkosarja 7. miettii 9.-10. valitsee karsintapeliin vastustajaksi. Pelit pelataan samalla formaatilla kuin viimevuonnakin kahdeksaan (8) pisteeseen.
Lukekaa hallituksen kokouksen pöytäkirja, siellä on hieman finaalista.





Vanhemmat uutiset


TSPool logo TSPool logo

Pudotus-ja karsintapelit 2018-2019

Kahdeksaan voittoon

Mestaruussarjan playoffs
    vk 13     vk 14     vk 15   Tilanne
Pocket 1
Keskiviikko
0
Basso1
0
 
Jaska 1
Tiistai
0
Proffa
0
 
Bilis ja Meininki
Maanantai
0
Gbilis
0
 
korona 1
Torstai
0
Bar Koivu 1
0
I divisioonan playoffs
    vk 13     vk 14     vk 15   Tilanne
Moision Olkkari 1
Torstai
0
Pocket X
0
 
Bar Koivu 2
Torstai
0
Team Apaja
0
 
Iloinen Härkä 1
Torstai
0
Satama 1
0
 
HV1
Keskiviikko
0
Pub Jaska 2
0
II divisioonan playoffs
    vk 13     vk 14     vk 15   Tilanne
Talli
Torstai
0
Pub Mänty
0
 
G6
Keskiviikko
0
Skipo1
0
 
Empty Pockets
Keskiviikko
0
Iloinen Härkä 4
0
 
cotton pub
Torstai
0
Proffa 2
0
III divisioonan playoffs
    vk 13     vk 14     vk 15   Tilanne
Taimon Krouvi
Maanantai
0
Aura IV
0
 
Eku
Keskiviikko
0
Galaxie 3
0
 
Ihan Vaan Pubi
Keskiviikko
0
Jaska 3
0
IV divisioonan playoffs
    vk 13     vk 14     vk 15   Tilanne
Pocket Papat
Maanantai
0
Phoenix
0
 
Skipo 2
Tiistai
0
Höveli 2
0
TSPool logo TSPool logo

TSPool logo TSPool logo

Runkosarja 2018-2019


Mestaruussarjan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Galaxie 16018162
2Härkä 25418135
3Pocket 15418117
4Jaska 15118108
5Proffa4618108
6Basso14518810
7Bilis ja Meininki421899
8korona 13918810
9Bar Koivu 13318414
10Gbilis2618117
I divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Härkä V5518126
2Par Rocks 5218117
3Moision Olkkari 15118108
4Bar Koivu 25018117
5Pocket X4918126
6Team Apaja4718108
7Iloinen Härkä 14218711
8HV14118711
9Pub Jaska 23818711
10Satama 12518315
II divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Aura III5918144
2Fox5818153
3Talli5518144
4G65418126
5Pub Mänty481899
6Skipo1471899
7Empty Pockets4018711
8cotton pub3218414
9Proffa 23118414
10Iloinen Härkä 42618216
III divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Korona 25316115
2Basso 35216106
3Taimon Krouvi5016124
4Eku411697
5Aura IV411688
6Galaxie 34016106
7Ihan Vaan Pubi391688
8Iloinen Härkä 32616313
9Jaska 31816115
IV divisioonan runkosarja
SijaJoukkue Pisteet    o     v     h  
1Satama 25516133
2Ripidomi5316115
3Pocket Papat4816124
4Skipo 2471697
5Höveli 24416115
6Phoenix4416106
7Moision Olkkari 22516214
8Cotton II2416313
9Naapuri pubi1916115

TSPool logo TSPool logo